SzkołaSzkoła to miejsce, w którym młodzi ludzie spędzają sporą część swojego życia. W związku z tym powinna ona być ładna, dobrze wyposażona i przyjemna. Niestety rzeczywistość pokazuje, że wyposażenie szkół diametralnie się równi. W najlepszym stanie znajdują się szkoły w wielkich miastach lub dobrze prosperujących gminach.


Szkoła

Foto: www.gimnazjum-chodziez.edu.pl


Inne aż proszą się o remont, nie mówiąc już o nowoczesnym wyposażeniu. Wyposażenie szkół w dużej mierze zależne jest też od dyrektora, który musi starać się o pozyskanie odpowiednich środków. Doskonale wiemy, że władze sprawujące nadzór nad tym sektorem same rzadko dają coś od siebie. Trzeba wielu starań, aby wyciągnąć od nich jakiekolwiek środki. Dlatego też coraz częściej wyposażenie szkół finansowane jest z projektów unijnych, których twórcami są sami nauczyciele. Przedsięwzięcia tego typu nie są łatwe i wymagają ogromnej rzetelności w przygotowaniu wniosków. Udział w projekcie pozwala przeznaczyć pozyskane ta metodą środki na wyposażenie szkół, jednakże każdy grosz musi być wydany zgodnie z przeznaczeniem i rozliczony w należytym terminie, co w dobie ciągłych podwyżek nie jest rzeczą łatwą. Jednak wielu pedagogów podejmuje się zadania, gdyż tylko w ten sposób mogą doposażyć placówki edukacyjne.
Brak komentarzy.

Dodawanie komentarzy zostało zablokowane.

Uczestnictwo w kursach i szkoleniach pozwala nam podnieść swoje kwalifikacje i poszerzyć umiejętności. Dają nam one szansę na znalezienie lepszej posady i wyższe zarobki.